Internetové stránky provozované Tichý svět - chráněná pracoviště, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

O nás

Na podzim roku 2011 byla slavnostně otevřena Tichá kavárna, která vznikla jako
společný projekt neziskových organizací Tichý svět - chráněná pracoviště, o. p. s. 1
a Tichý svět, o. p. s. Kavárna se tak stala první pražskou kavárnou s neslyšící obsluhou. 

Představuje prostor, kde mohou neslyšící pracovat, využít své schopnosti a ukázat sobě i svému okolí, že i v tak náročném oboru, jakým je pohostinství, se mohou s úspěchem uplatnit. Kavárna slouží rovněž jako tréninkové prostředí a nabízí podporu studentům a absolventům odborných škol pro jejich profesní začátky.

Podnik se stal místem, ve kterém se můžete setkat s oběma světy - slyšících i neslyšících. Neslyšící si zde mohou objednat ve svém vlastním mateřském jazyce, tedy jazyce znakovém, potkat své přátele a zastavit se na „kus řeči" nad šálkem dobré kávy. Slyšící hosté tu mají jedinečnou možnost vyzkoušet si znakový jazyk, jaké to je objednat si beze slov a užít si atmosféru, kterou kavárna nabízí. Komunikace s personálem se vůbec nemusíte obávat, úplně stačí ukázat prstem do nabídky.

Pravidelně se zde pořádají výstavy, koncerty a jiné kulturní a vzdělávací akce. Zejména v teplých měsících se můžete těšit na příjemné posezení na zahrádce.

Provoz Tiché kavárny je druhem sociálního podnikání, zisk z jejího provozu je použit výhradně k jejímu dalšímu rozvoji a podpoře služeb pro neslyšící.
 

2 3 1